Przedsiębiorstwo Przyszłości
Przedsiębiorstwo Przyszłości
 • Trwa 9. edycja Konkursu

  Zapraszamy do tegorocznej (2023) edycji Konkursu o Certyfikat „Przedsiębiorstwo Przyszłości”. Zdobądź prestiżowy certyfikat gospodarczy!
 • Promujemy
  liderów zarządzania!


  Certyfikat „Przedsiębiorstwo Przyszłości” to znak rozpoznawczy najlepszych polskich firm
 • Poznaj korzyści z udziału Konkursie

  Uzyskanie jednego z najbardziej prestiżowych certyfikatów biznesowych w Polsce przynosi firmom rozmaite korzyści wizerunkowe.
 • Laureaci o Programie!

  Poznaj opinie wyróżnionych firm na temat Certyfikatu „Przedsiębiorstwo Przyszłości”

Relacja z Gali 2018

5 września 2018 roku w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się uroczysta Gala Finałowa V edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji „Przedsiębiorstwo Przyszłości”. W jej trakcie reprezentanci ponad 20 firm z całej Polski odebrali certyfikaty przyznane najbardziej innowacyjnym i rozwojowym przedsiębiorstwom. Przedsiębiorstwom, które swoje modele biznesowe opieraj na inwestowaniu w wiedzę, innowacyjność i kapitał ludzki.
 
"Przedsiębiorstwo Przyszłości" to Ogólnopolski Program, w którym Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencja PRC - organizatorzy Programu - oferują usługę certyfikacji firm cechujących się nowoczesnością, innowacyjnością i nowatorskim podejściem do prowadzenia biznesu. Od 2013 roku prestiżowe certyfikaty „Przedsiębiorstwo Przyszłości” zdobywają corocznie liderzy rynku – firmy, które osiągnęły sukces dlatego, że są otwarte na wiedzę, kreatywne, inwestują w swoich pracowników, rozumieją, jak ważne jest ciągłe podnoszenie kompetencji i nowoczesne zarządzanie kapitałem ludzkim. Program ma charakter otwarty - może do niego przystąpić każda zainteresowana firma. Zdobywców certyfikatu wyłania specjalna Komisja, w której zasiadają profesorowie i doktorzy renomowanych polskich uczelni, m.in. Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Śląskiego i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
 

-Znajdujemy się w auli najlepszego polskiego uniwersytetu, a więc w miejscu niejako z definicji symbolizującym wysoką jakość, szacunek wobec najwyższych standardów. Miejscu, które może i powinno kojarzyć nam się z profesjonalizmem, kompetencjami, fachowością, rzetelnością. Wszystkie wymienione tu wartości, których duch unosi się w murach auli Collegium Novum, są wartościami silnie wpisanymi w założenia Programu Certyfikacyjnego „Przedsiębiorstwo Przyszłości”. Celem naszego Programu jest upowszechnianie owych wartości w praktyce zarządzania polskimi firmami, wyróżnienie przedsiębiorstw, dla których owe wartości stanowią fundament działań rynkowych – mówił otwierając Galę Finałową prof. dr hab. Michał Kaczmarczyk, członek Komisji Konkursowej. -Nie mam wątpliwości, iż spotykamy się we właściwym miejscu. Nie mam także wątpliwości, że spotykamy się w gronie odpowiednich osób. Goście naszej Gali reprezentują firmy wyróżniające się wysoką jakością świadczonych usług i wytwarzanych produktów, nowoczesnym i innowacyjnym podejściem do zarządzania. Wszyscy Państwo doskonale zdajecie sobie sprawę, jak ważne w zarządzaniu jest inwestowanie w wiedzę, kapitał ludzki, zaufanie. W nagrodę za skuteczne realizowanie takich inwestycji odbierzecie dziś Państwo nasze certyfikaty – dodawał.  
 
W Gali uczestniczyli menedżerowie wyróżnionych firm, naukowcy, dziennikarze, przedstawiciele organizacji pozarządowych, a także członkowie Kapituły Konkursu, która pracuje pod kierunkiem prof. Dariusza Rotta z Uniwersytetu Śląskiego. Podczas części oficjalnej uroczystości każdy z Laureatów odebrał ozdobny certyfikat, jak również recenzję, która zawierała wnioski z oceny firmy i uzasadnienie nadania certyfikatu. Dokumenty te powstały wskutek szczegółowej analizy przeprowadzonej przez Kapitułę Konkursu. W toku oceny w Programie "Przedsiębiorstwo Przyszłości" Kapituła zwróciła uwagę między innymi, czy firma jest zarządzana w sposób profesjonalny, jakie są kwalifikacje kadry menedżerskiej, w jaki sposób firma wspiera rozwój swoich pracowników (kursy, szkolenia, programy zarządzania talentami itp.), jakie systemy motywacyjne obowiązują w firmie, czy firma wdraża innowacyjne rozwiązania, nowatorskie produkty, oryginalne pomysły biznesowe, jak również czy podejmuje działania z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu (np. wspiera ciekawe przedsięwzięcia edukacyjne lub kulturalne).
 
-Przedsiębiorstwo inwestujące w pracowników postrzegane jest na rynku jako uczciwe, wiarygodne, ukierunkowane na przyszłość, nowoczesne, otwarte na potrzeby innych, kreatywne, zdolne do tworzenia innowacji. Inwestowanie w zasoby ludzkie to prosta droga do pozytywnego wizerunku, silnej marki i wysokiej jakości dla klienta. Dość często mówi się, że polska gospodarka ma kłopot z innowacyjnością, że daleko nam do standardów w zakresie zarządzania kapitałem intelektualnym, jakie obowiązują na zachodnie Europy. Znaczące sukcesy certyfikowanych przez nas firm przekonują, jak wiele z potocznie formułowanych stwierdzeń na ten temat nie wytrzymuje konfrontacji z rzeczywistością. Państwa osiągnięcia mogą być znakomitym argumentem w dyskusji o stanie branży HR w naszym kraju, w dyskusji na temat innowacyjności firm i polityce jakości polskich przedsiębiorstw. Serdecznie Państwu tego gratuluję i dziękuję za Państwa wysiłek na rzecz kreowania nowoczesnej gospodarki, na rzecz upowszechniania nowoczesnych metod i technik zarządzania, które w centrum swojej uwagi lokują pracownika, jego wiedzę, potrzeby, umiejętności, kompetencje – stwierdziła, przemawiając do Laureatów Grażyna Kaczmarczyk, Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.
 
Zwieńczeniem Gali Finałowej Konkursu był recital Dawida Wojtonia, studenta Uniwersytetu Rzeszowskiego, który brawurowo wykonał największe hity ze światowych list przebojów, w tym utwory z repertuaru Adele i Michaela Bublé. Po zakończeniu uroczystości Laureaci zostali zaproszeni na bankiet wydany na ich cześć, który odbył się w kuluarach Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 
Lista Laureatów V edycji Programu (2018) - kliknij
 
Lista Laureatów Wyróżnień Specjalnych – kliknij
 
Fotoreportaż z Gali Finałowej (2018) - kliknij

 
 
Zgłoś się do Konkursu Promuj się na Gali Finałowej Dlaczego warto? Co i jak oceniamy? Opinie naszych Laureatów Nasze atuty Kontakt z nami