Przedsiębiorstwo Przyszłości
Przedsiębiorstwo Przyszłości
 • Trwa X edycja Konkursu

  Zapraszamy do tegorocznej (2024) edycji Konkursu o Certyfikat „Przedsiębiorstwo Przyszłości”. Zdobądź prestiżowy certyfikat gospodarczy!
 • Promujemy
  liderów zarządzania!


  Certyfikat „Przedsiębiorstwo Przyszłości” to znak rozpoznawczy najlepszych polskich firm
 • Poznaj korzyści z udziału Konkursie

  Uzyskanie jednego z najbardziej prestiżowych certyfikatów biznesowych w Polsce przynosi firmom rozmaite korzyści wizerunkowe.
 • Laureaci o Programie!

  Poznaj opinie wyróżnionych firm na temat Certyfikatu „Przedsiębiorstwo Przyszłości”

Relacja z Gali 2017

7 września w zabytkowej Auli Nowodworskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie odbyła się Gala Finałowa IV edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Firm oraz Innych Jednostek Prowadzących Działalność Gospodarczą „Przedsiębiorstwo Przyszłości”. W jej trakcie reprezentanci 18 innowacyjnych polskich firm odebrali prestiżowe certyfikaty, przyznane w konkursie organizowanym przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego oraz Agencję PRC. Certyfikaty i Znaki Jakości „Przedsiębiorstwo Przyszłości” trafiły do organizacji cechujących się nowoczesnym modelem zarządzania kapitałem intelektualnym, innowacyjnością i nowatorskim podejściem do prowadzenia biznesu. W Gali uczestniczyli przedstawiciele środowisk biznesu, nauki i samorządu.  
 
Od 2013 roku prestiżowe certyfikaty „Przedsiębiorstwo Przyszłości” zdobywają corocznie liderzy rynku – firmy, które osiągnęły sukces dlatego, że są otwarte na wiedzę, kreatywne, inwestują w swoich pracowników, rozumieją, jak ważne jest ciągłe podnoszenie kompetencji i nowoczesne zarządzanie kapitałem ludzkim. Zdobywców certyfikatu wyłania specjalna Komisja, w której zasiadają profesorowie i doktorzy renomowanych polskich uczelni, m.in. Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, Uniwersytetu Śląskiego i Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

 -Określenie „przedsiębiorstwo przyszłości” coraz częściej funkcjonuje w języku specjalistów od zarządzania. Oznacza ono firmę, która dzięki inwestowaniu w wiedzę i kapitał ludzki potrafi stale umacniać swoją pozycję na rynku i nie boi się wyzwań przyszłości. Taka firma rozwija się szybciej niż inne, dystansuje konkurencję, działa sprawnie i elastycznie, wprowadza nowe produkty i usługi, pozytywnie zaskakuje rynki. Jest to możliwe dlatego, że „firma przyszłości” inwestuje w ludzi – ich wiedzę, kompetencje, rozwój osobisty. W „przedsiębiorstwie przyszłości” to pracownicy są najważniejszym kapitałem, bo od ich kreatywności, zaangażowania i kwalifikacji zależy rozwój firmy, jej wyniki i poziom innowacyjności. Program „Przedsiębiorstwo Przyszłości” służy wskazywaniu i wyróżnianiu takich właśnie firm – firm, które swoją przyszłość wiążą z rozwojem zasobów ludzkich, a o ich nowoczesności świadczy podejście do pracowników, wiedzy i innowacji – tłumaczy Przemysław Ruta, Sekretarz Konkursu „Przedsiębiorstwo Przyszłości”.
 
W toku oceny w Programie "Przedsiębiorstwo Przyszłości" eksperci zwracają uwagę m.in. czy firma jest zarządzana w sposób profesjonalny, jakie są kwalifikacje kadry menedżerskiej, w jaki sposób przedsiębiorstwo wspiera rozwój swoich pracowników (kursy, szkolenia, programy zarządzania talentami itp.), jakie systemy motywacyjne obowiązują w firmie, czy firma wdraża innowacyjne rozwiązania (np. nowatorskie produkty, oryginalne pomysły biznesowe) oraz czy przedsiębiorstwo podejmuje działania z obszaru społecznej odpowiedzialności biznesu (np. wspiera ciekawe przedsięwzięcia edukacyjne lub kulturalne). Najlepsze firmy spośród wszystkich uczestniczących w konkursie uzyskują prestiżowy certyfikat i statuetkę „Przedsiębiorstwo Przyszłości”. Tegoroczni laureaci ogłoszeni zostali podczas Gali 7 września br.
 
-Miło nam gościć w auli Uniwersytetu Jagiellońskiego reprezentantów firm, które z pełnym przekonaniem można nazwać „przedsiębiorstwami przyszłości”. Działalność certyfikowanych przez nas firm cechuje się nowoczesnością i profesjonalizmem, a wszystkie aspekty tej działalności realizowane są z uwzględnieniem spojrzenia projakościowego i proinnowacyjnego. Wyróżniane przez nas przedsiębiorstwa posiadają  liczne osiągnięcia, zwłaszcza w sferze organizacyjnej, a wprowadzane w nich rozwiązania cechuje wysoki poziom kreatywności. Przyglądając się meandrom zarządzania przez pryzmat aplikacji w IV edycji Programu „Przedsiębiorstwo Przyszłości”, byłam pod ogromnym wrażeniem determinacji w budowaniu nowoczesnych firm świadczących usługi bądź wytwarzających produkty na najwyższym, światowym poziomie. Gratuluję oryginalności wdrażanych rozwiązań, które mogłyby z powodzeniem stać się drogowskazem w prowadzeniu działań menedżerskich dla najlepszych przedsiębiorstw w Europie – mówiła do laureatów Konkursu Grażyna Kaczmarczyk, Prezes Zarządu Fundacji Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego.
 
Gala Finałowa na Uniwersytecie Jagiellońskim była okazją do promocji nagrodzonych firm oraz wymiany doświadczeń i „dobrych praktyk” pomiędzy ich menedżerami. Goście uroczystości mogli posłuchać interesujących wystąpień na temat specyfiki zarządzania firmami w warunkach tzw. gospodarki opartej na wiedzy, podyskutować przy lampce szampana, jak również wysłuchać wspaniałego koncertu w wykonaniu Krzysztof Knapczyka – aktora, wokalisty, odtwórcy jednej z ról w musicalu „Nędznicy”, wystawianym na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi.   
 
Zobacz fotorelację:


Galeria zdjęcia z Gali – kliknij tutaj!


Zapoznaj się z listą Laureatów:

- Firmy do 2 prac.

- Firmy od 3 do 5 prac.

- Firmy od 6 do 30 prac.

- Firmy od 31 do 80 prac.

- Firmy od 81 do 150 prac.

- Firmy powyżej 150 prac.

- Wyróżnienie Gold Prize

- Wyróżnienie Menedżer Sukcesu

- Promotor Nauki i Kultury 
Zgłoś się do Konkursu Promuj się na Gali Finałowej Dlaczego warto? Co i jak oceniamy? Opinie naszych Laureatów Nasze atuty Kontakt z nami